STRONG RUNNER

CO TO ZA TRENINGI?

PROJEKT STRONG RUNNER to treningi, które mają na celu poprawić Twoją siłę, mobilność oraz mają uchronić Cię przed kontuzjami. Ale co najważniejsze mają sprawić, że staniesz się lepszym biegaczem. 

ĆWICZENIA UZUPEŁNIAJĄCE DLA BIEGACZY

Bieganie to nie tylko treningi wydolnościowe, ale także treningi uzupełniające. Profesjonalni biegacze doskonale wiedzą jak ważna jest siła biegowa i ogólna sprawność, dlatego nasz plan treningowy ma pomóc Ci zrozumieć cały proces oraz poznać najważniejsze ćwiczenia dla biegaczy.

Solidne przygotowanie fundamentów, czyli naszych mięśni, więzadeł i stawów do wymagań całorocznego biegania to podstawa, aby uniknąć kontuzji. 

Każdy trening składa się z usystematyzowanej rozgrzewki, części głównej treningu oraz ćwiczeń uzupełniających.  Rozgrzewka specjalistyczna ma na celu przygotowanie konkretnych grup mięśniowych, które będą zaangażowane w głównej części treningu. Ćwiczenia, które są uwzględnione w planie treningowych, są tak dobrane, aby optymalnie uzupełniały trening biegowy.

Ten plan treningowy oprócz konkretnych jednostek treningowych ma na celu nauczyć Cię jak poprawnie wykonywać ćwiczenia oraz zrozumieć na czym polega długookresowy proces treningowy.

Jeśli trenujesz bieganie lub triathlon to ten plan jest dla Ciebie. 
Przygotuj się optymalnie do kolejnego sezonu! 

Czego się nauczysz?

– Jak prawidłowo się rozgrzewać przed treningiem
– Jak wykonywać najważniejsze dla biegaczy ćwiczenia siłowe i funkcjonalne
– Jak bezpiecznie wykonywać ćwiczenia plyometryczne
– Jak dobierać odpowiednie ćwiczenia w zależności od okresu i celu
– Jak uniknąć kontuzji typowych dla biegaczy
– Jak uzupełniać trening biegowy (bez sprzętu)
– Jak skutecznie wzmacniać mięśnie tułowia, czyli “core”
– Jak poprawić zakres ruchu w stawach i dbać o mobilność
– Jak się regenerować

Ćwiczenia ułożone są w taki sposób, aby ich trudność rosła w kolejnych tygodniach pozwalając Ci na naukę i wyczucie ruchu, jak rownież zapewniając bezpieczny progres. Objętość oraz intensywność treningów w każdym z 3 tygodniowych bloków tygodniowych rośnie.

Zobacz jak pracujemy na naszym instagramie

Co o nas mówią?